Microsoft aangeklaagd voor patentbreuk

Microsoft logo

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (7)
1x Aanbevolen

Gepubliceerd: Donderdag 12 maart 2009
Auteur: Anna Sonnemans

Microsoft is voor 90 miljoen dollar aangeklaagd door PalTalk vanwege patentinbreuk inzake bepaalde 'interactieve applicaties voor meerdere computers'.

Mpath, de oorspronkelijke ontwikkelaar van de technologie waar de aanklacht over gaat, zou volgens PalTalks advocaat een 'pionier zijn op het gebied van real-time multiplayer online games.' Microsoft zou vele gesprekken met Mpath hebben gevoerd en daarbij interesse hebben getoond in deze nieuwe technologieën. PalTalk is echter de rechtmatige eigenaar van deze patenten en het bedrijf claimt dat Microsoft hier inbreuk op heeft gemaakt met de Halo franchise, maar ook met de Xbox en de Xbox 360.

Microsoft verwerpt de aanklacht en stelt dat Halo niets van doen heeft met de technologie van Mpath. Hoewel ze inderdaad gesprekken hebben gevoerd met Mpath, bleek de technologie uiteindelijk achterhaald, waardoor Microsoft met een ander bedrijf in zee is gegaan. Dat viel niet goed bij PalTalk en Mpath, aldus een woordvoeder van Microsoft. De patenten werden door PalTalk voor 200.000 overgekocht en zouden volgens Microsoft sowieso geen 90 miljoen dollar waard zijn. De rechtszaak komt over twee weken voor.

Bron: Gamez.nl

Relevante whitepaper: IEEE 802.11n: sneller en betrouwbaarder
Download

Totaal 7 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws