Britse isp's moeten data nu jaar lang bewaren

apple

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (8)
1x Aanbevolen

Gepubliceerd: Dinsdag 7 april 2009
Auteur: Ernst-Jan Hamel

In Groot-Brittannië zijn internet service providers vanaf deze week verplicht om gebruikersdata twaalf maanden lang te bewaren.

De isp's moet zaken als datum, tijd, tijdsduur en deelnemers bewaren van e-mails en online gesprekken. De inhoud van de correspondentie wordt niet bewaard. Met een gerechtelijk bevel kan de politie de gegevens bij de isp opvragen, als de politie dat nodig acht om onderzoek te doen naar een verdachte. Maar ook lokale overheden kunnen de gegevens opvragen. De kosten die isp's maken voor de extra opslag van data, worden door de Britse overheid vergoed.

Deze maatregel is de Britse invulling van een EU-richtlijn die is opgesteld als reactie op de aanslagen in de Londense metro in 2005. De opgeslagen internetgegevens moeten helpen bij het bestrijden van terrorisme en misdaad. Telecombedrijven waren binnen de EU al verplicht om een jaar lang gegevens te bewaren. Nu geldt dat dus ook voor internetproviders.

Toegang tot de data

Burgerrechtenorganisaties noemen de maatregel "te gek voor woorden" en stellen dat dit gevaarlijke gevolgen heeft voor burgers. "Het probleem van deze wet is dat niet alleen de politie, maar honderden andere organisaties toegang hebben tot de data", zegt Isabella Sankey van privacyorganisatie Liberty tegen de BBC.

Andere Europese landen zijn nog huiverig voor invoering van de EU-richtlijn om isp's data een jaar lang te laten opslaan. Zweden negeert de Europese oproep en in Duitsland stuit de invoering van de wet op de nodige bezwaren van de rechter. In Nederland stemde de Tweede Kamer eind 2008 in met een bewaarplicht voor telecom- en internetaanbieders.

Relevante whitepaper: Geautomatiseerde superieure klantervaring
Download

Totaal 8 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws