AP maakt stampij over embedden eigen nieuwsvideo's
Gepubliceerd: Donderdag 9 april 2009
Auteur: Loek Essers
Persbureau AP wil dat een radiostation stopt met het embedden van hun YouTube-video's. De radiomakers staan perplex.
Het kleine radiostation WTNQ-FM heeft een boze mail van de Associated Press (AP) ontvangen. Het persbureau eist dat de radiomakers stoppen met het publiceren van hun YouTube video's.
Volgens Frank Strovel, een medewerker van het radiostation belast met het bijhouden van de website, luidde de e-mail als volgt: "Het viel me op dat je onze videocontent zonder licentie plaatst. Daarom moet ik je vragen om de AP-video's zsm te verwijderen."
Embedcode
De radiomedewerker laat op zijn blog weten zeer verbaasd te zijn, omdat het radiostation samenwerkt met AP en nieuwsbulletins van het persbureau uitzendt. Daar komt volgens Strovel nog bij dat AP een officieel YouTube-kanaal heeft, en dat er bij alle video's gewoon een embedcode staat.
Het persbureau kon geen duidelijke uitleg geven over hun YouTube-beleid, aldus Strovel. "Het lijkt er zelfs op dat ze niet eens wisten dat ze een YouTube-kanaal hadden!" Volgens hem was AP er ook niet van op de hoogte dat de video's ingebed kunnen worden.
Skype-interview
In een Skype-interview met Chrisitian Grantham, een videoproducer die lucht kreeg van de zaak, uit Strovel zijn ongenoegen over de 'onbegrijpelijke actie' van AP.
Linken
Associated Press (AP) maakte onlangs ook al stampij over aggregators die linken naar hun nieuwsverhalen, en nieuwssites die AP-content overnemen. Het persbureau zegt er schoon genoeg van te hebben dat talloze websites hun "dure nieuws" overnemen zonder vergoeding.
AP heeft een bedrijf ingeschakeld dat alle content op internet controleert op hergebruik van artikelen die van origine van AP afkomen. Sites die herhaaldelijk misbruik maken van content, krijgen een dagvaarding en een rekening opgestuurd.
