Half miljoen .nl-domeinen erbij in 2008

SIDN logo

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (2)
1x Aanbevolen

Gepubliceerd: Dinsdag 21 april 2009
Auteur: Ernst-Jan Hamel

In 2008 kwamen er 495.673 .nl-domeinnamen bij, jubelt SIDN. De domeinbeheerder kwam vorig jaar ook flink onder vuur te liggen.

De teller stond op 31 december 2008 op 3.191.127 .nl-domeinen, zo meldt SIDN in het jaarverslag 2008. Wereldwijd zijn er ongeveer 250 landendomeinen. Het .nl-domein neemt wat omvang onder de landendomeinen betreft een vierde plaats in na China, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Van alle tld's staat .nl op de negende positie.

Hoogste domeinnaamdichtheid

Het SIDN meldt dat Nederland met meer dan 28 domeinnamen per 100 inwoners de hoogste domeinnaamdichtheid heeft ter wereld. Ook ziet SIDN een opvallende groei van particulieren die .nl-domeinen registreren. Eind 2008 stond 38 procent van de domeinen op naam van een particulier. SIDN verwacht dat dit percentage verder zal groeien in de komende jaren.

Veel kritiek

In 2008 kreeg het SIDN ook stevige kritiek te verduren. De lancering van numerieke domeinen was "een fiasco" omdat de server de vele aanvragen niet aankon. Ook bleken de meest gewilde nummerdomeinen gekaapt door drie bedrijven, die het SIDN meerdere mailserver bombardeerden met verzoekjes. Uiteindelijk besloot de SIDN de bijna vierduizend gekaapte nummerdomeinen te verloten.

SIDN sloot daarnaast een convenant met het Ministerie van EZ over de continuïteit van het .nl-domein. De overeenkomst werd toegejuichd en bekritiseerd.

Eind vorig jaar onstond ophef over een tariefswijziging die grote hosters korting geeft. Dat leidde tot grote beroering onder kleine registrars. De boze hosters vinden de nieuwe tarieven concurrentieverstorend. Dit jaar dienden de hosters een officiële klacht in bij de NMa.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)