Mininova filtert marginaal
Gepubliceerd: Woensdag 13 mei 2009
Auteur: Ernst-Jan Hamel
Het Nederlandse Mininova filtert torrents. De hoeveelheid blijft echter beperkt en de filter is te omzeilen.
Volgens Torrentfreak zijn de resultaten van het filter al duidelijk merkbaar. Zoeken naar de laatste uitzendingen van Lost, Heroes of Prison Break levert aanmerkelijk minder torrents op. Torrentfreak vermoedt dat de 'info hash' van torrents van bekende releasegroepen gescand wordt. Dit zou echter eenvoudig te omzeilen te zijn door die 'hash' te veranderen.
Mininova bevestigt dat er torrents gefilterd worden, maar geeft weinig specificaties. Volgens de woordvoerder van Mininova worden torrents in de videocategorie na het uploaden gescand op eventuele auteursrechtschendingen. Goedgekeurde torrents worden vervolgens gepubliceerd. Afgekeurde worden geweigerd.
Derde partij
Mininova doet geen mededelingen over de "derde partij" die de torrents controleert. Het is in ieder geval geen rechthebbend mediabedrijf, zo laat de torrentsite weten.
Stichting BREIN zei vrijdag de filter met interesse te bekijken. Wel vindt BREIN dat de huidige filter op slechts een aantal specifieke videotorrents nog lang niet voldoende is.
De zitting van zaak van Stichting BREIN tegen Mininova is woensdag 20 mei. Volgens Mininova is er geen verband tussen de rechtszaak en het recent ingevoerde filtersysteem.
