Google pakt de fiets voor Street View-foto's
Gepubliceerd: Woensdag 20 mei 2009
Auteur: Tonie van Ringelestijn
Google gaat fietspaden en toeristische trekpleisters waar auto's niet kunnen komen met een eigen camerafiets vastleggen voor Street View.
De Google-fiets gebruikt dezelfde foto-apparatuur als de auto's die in 360-graden de omgeving vastleggen voor de Street View-functie in Google Maps.
De fietsen, Google Trikes, worden volgens Google voor het eerst ingezet in de Italiaanse stad Genua en later deze zomer in het Verenigd Koninkrijk, waar de populairste toeristische trekpleisters met de camerafiets op de gevoelige plaat worden vastgelegd.
Bij de introductie van Street View in Nederland enkele maanden geleden werd het fietsscenerio nog ontkend door een Google-woordvoerder. Wanneer, en of, de Google Trikes ook in Nederland zullen rondrijden is nog niet duidelijk.
Privacy
Google Street View leidt regelmatig tot privacybezwaren. Zo tonen de beelden onder meer hoe mannen seksshops en stripclubs verlaten, naakte zonnende mensen of mensen die op het toilet zitten met de deur open. Google zegt alleen vanaf de openbare weg te fotograferen.
In Japan moet Google alle steden opnieuw fotograferen, zo werd vorige week bekend, omdat het statief op de Googleauto te hoog zou staan. Daardoor is te makkelijk over hekken heen te kijken. In Duitsland gaat de privacytoezichthouder juridische stappen nemen tegen de straatbeelden. In Griekenland is Street View al verboden.
Emmen
Op steeds meer plekken in Nederland worden wel de Google-auto's gesignaleerd. Het Dagblad van het Noorden merkte deze week op dat Google ook in Emmen is begonnen met fotograferen voor Street View.
