Google: bewaren zoekdata helpt de mensheid

Google Larry Page

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (37)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Zaterdag 23 mei 2009
Auteur: Andreas Udo de Haes

Google-oprichter Larry Page vindt dat privacywaakhonden niet weten waar ze het over hebben. "Bewaarde zoekgegevens zijn waardevol voor iedereen."

Larry Page, mede-oprichter van de zoekmachine, gooit de knuppel over het opslaan van zoekdata maar weer eens in het hoenderhok. Hij stelt tegenover de Financial Times bang te zijn dat waakhonden besluiten nemen zonder voldoende inzicht. "Het publiek en toezichthouders hebben zich niet genoeg verdiept om te weten wat de kwesties zijn," aldus Page.

Dat geldt bijvoorbeeld voor het opslaan van zoekdata, waarbij Google al tijden in de clinch ligt met Europese privacyregulators in de zogenaamde Artikel 29 werkgroep. Deze waakhonden willen de gegevensopslag van zoekmachines het liefst tot maximaal zes maanden beperken, maar verliezen daarmee de hogere belangen uit het oog, stelt Larry Page.

Redding bij epidemie

Het lang bewaren van zoekgegevens komt namelijk de mensheid ten goede, omdat Google in deze databerg allerlei waardevolle ontwikkelingen en trends ontdekt, zoals bijvoorbeeld het bijhouden van de Mexicaanse grieppandemie. "Hoe minder van deze gegevens we bewaren, hoe groter de kans dat we allemaal dood gaan aan een epidemie," aldus een stellige Page tegen de Britse zakenkrant.

Google heeft het in Europa en vooral de VS steeds moeilijker om zijn boodschap van rechtschapenheid geloofwaardig over het voetlicht te brengen. Met zijn groeiende dominantie groeit ook de scepsis bij overheden en waakhonden over het internetbedrijf. Voorbeelden zijn de uiteindelijk afgeketste zoekdeal met Yahoo, de omstreden schikking met uitgevers over Google Book Search, en de talloze bezwaren tegen Street View.

Foto's vernietigen

Zo eiste deze week de Duitse stad Hamburg dat Google, nadat het gezichten en nummerborden onherkenbaar heeft gemaakt, de originele fotobestanden van Street View vernietigt. Google weigert dit vooralsnog, het stelt dit beeldmateriaal juist nodig te hebben om de automatische gezichten- nummerbordherkenner te kunnen verfijnen.

Relevante whitepaper: Geautomatiseerde superieure klantervaring
Download

Totaal 37 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws