Fikse internetstoring bij KPN
Gepubliceerd: Donderdag 28 mei 2009
Auteur: Andreas Udo de Haes
Gisteravond zijn naar schatting honderdduizenden abonnees getroffen door een storing op het KPN-netwerk. Internetten, voip-bellen en iptv was onmogelijk.
De problemen duurden een aantal uur en waren pas laat op de avond weer verholpen. De storing trof behalve internet ook voip-bellen en iptv. Over de oorzaak kan een KPN-woordvoerder nog niets zeggen. Ook de suggestie dat het om een dns-probleem zou gaan kan hij niet bevestigen. Wel stelt het concern dat waarschijnlijk ook dochterbedrijven zijn getroffen.
XS4All meldt in elk geval desgevraagd dat zijn klanten geen hinder hebben ondervonden van de KPN-storing.
Vorig jaar mei werd KPN en XS4ALL getroffen door de "grootste internetstoring in Nederland ooit" door een softwarebug in de ATM-switches op de backbone van KPN. Die storing hield dagenlang aan.
