Red Hat en Ingres samen tegen Oracle-Sun
Gepubliceerd: Vrijdag 29 mei 2009
Auteur: René Schoemaker
Red Hat en Ingres bieden samen een complete softwarestack in de cloud. Dit als tegenwicht voor Oracle-Sun, maar ook voor concurrenten Microsoft en IBM.
De geïntegreerde softwarestack is bedoeld voor ontwikkelaars en system integrators die daarmee makkelijker applicaties in de cloud kunnen maken. Die toepassingen kunnen dan in de cloud worden gemaakt, maar daar ook draaien.
Databaseaanbieder Ingres en Linux-leverancier Red Hat zijn al langer partners en boden de gezamenlijke producten al eerder als bundel aan. Nu zijn de technologieën geïntegreerd in de Development Stack for JBoss.
MySQL-leegloop
De verregaande samenwerking tussen Red Hat en Ingres lijkt een antwoord op de acquisitie van Sun door Oracle. Met die aankoop krijgt Oracle immers ook MySQL in handen en het is onduidelijk waar de ontwikkeling van die open source database naar toe gaat.
"Daardoor hebben wij al enkele voormalige MySQL-partners kunnen verwelkomen", zegt business development manager Gérard Ringenaldus van Ingres. Hij heeft zelf in het verleden als country manager bij MySQL gewerkt.
Partners zoeken
Ringenaldus is momenteel bezig de kruisbestuiving ook lokaal handen en voeten te geven. Hij praat daartoe met system integrators als Sogeti. Ringenaldus denkt in Nederland ook samenwerkingsverbanden te kunnen aangaan met Atos Origin, Accenture en Logica.
Hij zegt dat het cloud-ontwikkelplatform ook te gebruiken is voor de partners in de midmarket die zelf applicaties willen ontwikkelen of die SaaS-oplossingen willen aanbieden. "Zelf applicaties maken tegen nul kosten klinkt natuurlijk aantrekkelijk", zegt Ringenaldus.
Volwaardige database
De business development manager Benelux & Nordics is nu een jaar bezig bij Ingres met onder meer als duidelijke opdracht een partnerkanaal op te bouwen. "Waar MySQL nauwelijks als volwaardig product werd beschouwd door grote ondernemingen, is Ingres dat wel", zegt Ringenaldus.
"Wel misten we in de Benelux aansluiting bij de system integrators, dus daarmee ben ik mee gestart." Inmiddels is Capgemini binnengehaald en zijn de gesprekken met Sogeti in een vergevorderd stadium. Ingres heeft daarnaast enkele gespecialiseerde partners in de midmarket. Ook die groep is in het afgelopen jaar uitgebreid.
Bron: Channelworld.
