Piraten Partij komt in Europarlement

piratenvlag

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (12)
5x Aanbevolen

Gepubliceerd: Maandag 8 juni 2009
Auteur: Ernst-Jan Hamel

De Zweedse Piraten Partij krijgt een zetel in het Europees Parlement. Circa 200.000 Zweden gaven hun stem aan de piraten.

Bij de Zweedse verkiezingen voor het Europees Parlement haalde de Piraten Partij 7,1 procent van de stemmen. Daarmee werd de partij de vijfde partij in Zweden. De partij mag één afgevaardigde sturen naar Brussel. Volgens opiniepeilingen zouden het vooral mannen zijn geweest die op de partij stemden.

"Privacyzaken en burgerlijke vrijheiden zijn belangrijk voor mensen. Dat hebben ze gedemonstreerd door op ons te stemmen", zei Anna Troberg, een van de partijleden, in een reactie tegen de Zweedse televisie.

De populariteit van de partij groeide nadat een Zweedse rechter de oprichters van The Pirate Bay veroordeelde voor het schenden van auteursrecht.

Duitse Piraten Partij

Voor de verkiezingen gaf de Nederlandse partij Newropeans aan dat ze wilden samenwerken met de Zweedse Piraten Partij. Maar die partij slaagde er niet in een zetel te bemachtigen. De van oorsprong Zweedse Piraten Partij deed ook mee in Duitsland. Maar daar kreeg de partij slechts 0,9 procent van de stemmen, niet genoeg voor een zetel.

Relevante whitepaper: Geautomatiseerde superieure klantervaring
Download
  • Categorieën:
  • Overheid

Totaal 12 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws