Uitgevers bepleiten prijsverlaging Xbox-games

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (8)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 24 juni 2002
Auteur: de ConsoleGameZ redactie

Dat consumenten graag de prijs zien dalen is niks nieuws. Uitgevers staan daar minder gauw om te trappelen. Toch willen een aantal grote uitgevers dat Microsoft de prijs van Xbox-games verlaagt.

Volgens MCV wil een aantal grote en invloedrijke uitgevers dat Microsoft zijn prijsbeleid voor Xbox-games aanpast. Nadat Microsoft onlangs een aantal van z'n eigen spellen in prijs heeft verlaagd, is het volgens de uitgevers nu tijd voor de volgende stap. Onder andere Ubi Soft en Activision pleiten voor een prijssysteem dat ook door Sony wordt gehandhaafd bij zijn PS2-spellen.

Daarbij blijven toptitels op het huidige prijsniveau van € 69,99 terwijl andere spellen tien euro goedkoper worden en dus € 59,99 gaat kosten. Door dit systeem in te voeren, komt het prijsniveau van Xbox- en PS2-spellen gelijk te liggen.

Volgens de uitgevers zullen daardoor Xbox-games beter gaan verkopen. Het is echter nog onduidelijk of Microsoft bereid is om de prijzen structureel te verlagen. Een prijsverlaging betekent immers minders minder inkomsten, aan de andere kant heeft Microsoft tot nu toe goed geluisterd naar wat belangrijke partijen in de gamesindustrie willen. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 8 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws