TomTom geeft 85 miljoen nieuwe aandelen uit

TomTom hand

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (6)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 1 juli 2009
Auteur: Loek Essers

Aandeelhouders van TomTom zijn akkoord met een flinke uitgifte van nieuwe aandelen. In totaal wil het navigatiebedrijf 430 miljoen euro ophalen.

De aandeelhouders stemden tijdens een bijzondere vergadering in met de kapitaalverhoging, meldt het Financieele Dagblad. Met de geplande 430 miljoen extra wil TomTom zijn schuldenlast verminderen. Aandeelhouders krijgen voor elke acht aandelen de mogelijkheid om vijf nieuwe te kopen. Die gaan 4,21 euro kosten. Daarmee krijgen de aandeelhouders een korting van 36,5 procent.

TomTom heeft momenteel schulden ter waarde van ongeveer 1,16 miljard euro, vooral veroorzaakt door de overname van kaartenproducent TeleAtlas in 2007, een aankoop van 2,9 miljard euro. TomTom wordt door de recessie al enige tijd geconfronteerd met een teruglopende vraag naar zijn producten.

Cyrte Investments en Janivo Holding nemen samen voor ruim 100 miljoen aan nieuwe aandelen voor hun rekening. Daarnaast zijn de vier oprichters van TomTom goed voor 169 miljoen euro; het resterende bedrag wordt wordt gegarandeerd door een bankenconsortium van Royal Bank of Scotland, Rabobank, ING, Goldman Sachs en Deutsche Bank.

Relevante whitepaper: BYOD verandert draadloos LAN
Download

Totaal 6 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws