Webwinkelhoster Strato staat te koop

Gepubliceerd: Woensdag 8 juli 2009
Auteur: Jasper Bakker

Webhoster Strato, die in Nederland veel webwinkels host, wordt van de hand gedaan door het Duitse moederbedrijf Freenet.

Begin vorige maand waren er al geruchten dat Freenet op zoek ging naar kopers voor Strato. Persbureau Reuters meldde op basis van een anonieme bron dat het bedrijf hoopt 300 tot 400 miljoen euro te vangen voor de hostingdochter. Nu blijken die berichten op waarheid te berusten. Freenet meldt dit met een zeer korte persmededeling.

Nieuwe strategie

De eigenaar van Strato gooit het over een andere boeg en de hostingactiviteiten van die dochter passen niet in die nieuwe strategie. De Duitse isp en mobiele operator lijkt het meer in mobiele en online-diensten te zoeken. Het heeft gisteren zijn e-maildienst (freenetMail), inclusief de gratis instapvariant, opnieuw gelanceerd.

Verder heeft het onlangs zijn adsl-activiteiten voor 123 miljoen euro van de hand gedaan aan isp United Internet. In april vorig jaar werd voor 1,63 miljard euro Debitel ingelijfd. Daarmee is Freenet de op twee na grootste mobiele aanbieder in Duitsland geworden.

TIP Kies draadloos waar het kan registreer nu
Loading Poll

Peiling

Loading Poll

Video: Chinezen stelen show met Apple-klonen...

Verleden nieuws