NMa vermoedt afspraken mobiele aanbieders

nma

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (3)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 16 juli 2002
Auteur: Maarten Reijnders

De kartelwaakhond NMa vermoedt dat de aanbieders van mobiele telefonie afspraken hebben gemaakt over de vergoedingen aan dealers.

De Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) heeft een 'redelijk vermoeden' dat de mobiele aanbieders de Nederlandse mededingingswet hebben overtreden. De aanbieders zouden in augustus 2001 hebben afgesproken om de vergoeding aan de verkopers van mobiele telefoons terug te schroeven.

Mobiele operators geven een vergoeding aan dealers voor elke verkochte telefoon in combinatie met een abonnement. Dealers gebruiken deze vergoeding om mobiele telefoons goedkoper aan te bieden. Doordat die vergoeding vorig jaar fors is teruggebracht, is de consument nu duurder uit, zo constateert de NMa.

De mobiele aanbieders krijgen nu de gelegenheid om op de beschuldigingen te reageren. Daarna neemt de NMa een beslissing over een eventuele sanctie. Een dergelijke sanctie kan een geldboete zijn die maximaal 10 procent van de wereldwijde omzet van de mobiele aanbieders bedraagt.

KPN Mobile laat in een persbericht weten dat ze de bevindingen van de NMa 'zeer serieus' zal bestuderen. Vodafone zegt 'tijd nodig [te hebben] om de inhoud te bestuderen voordat zij in staat is om een reactie te geven naar de NMa'.

Een woordvoerder van de NMa denkt dat het besluit over een eventuele sanctie 'binnen twee of drie maanden' genomen zal worden.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)