HP vraagt loon- en vakantieoffer

geld

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (14)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 7 augustus 2009
Auteur: René Schoemaker

HP wil zijn werknemers confronteren met diverse loonkostenmaatregelen. Dat zegt de Europese vakbond European Works Council.

Volgens de belangenvereniging voor werknemers van bedrijven die Europabreed werken gaat HP flinke maatregelen nemen. Personeel wordt gevraagd minder salaris te accepteren, vakantiedagen op te geven en in te leveren op ziektekostencompensatie. HP heeft werknemers begin dit jaar ook al om een loonoffer gevraagd.

Het Britse ict-blad Computer Weekly heeft met de European Works Council (EWC) gesproken. Die vertelt dat HP zijn werknemers twee vakantiedagen wil afnemen, de compensatie voor ziekte in de eerste maand wil terugbrengen van 100 procent naar 75 procent van het loon, en de salarissen voor dit jaar wil bevriezen.

'Niet op ingaan'

Daarnaast zou aan de werknemers van EDS al gevraagd zijn vrijwillig loon in te leveren. In de Verenigde Staten wordt gesproken van een 30-procents korting op de salarissen. Zulke maatregelen kunnen in Europa alleen worden doorgevoerd als de werknemers daar vrijwillig op ingaan. De lokale vakbonden en het overkoepelende EWC hebben werknemers geadviseerd daar niet aan mee te werken.

Volgens de EWC raken de maatregelen vooral de 'gewone' werknemers en rechtvaardigt de huidige positie van het bedrijf de te nemen maatregelen niet. HP stelt in een korte verklaring aan Computer Weekly dat het maatregelen altijd met het personeel overlegt voordat er inhoudelijk naar buiten toe wordt gereageerd.

Bron: Channelworld.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)