Verkoop tv-tak geeft NXP meerderheid Trident

NXP

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (2)
1x Aanbevolen

Gepubliceerd: Maandag 5 oktober 2009
Auteur: Ernst-Jan Hamel

NXP verkoopt zijn activiteiten voor televisies en settop-boxen aan Trident. In ruil krijgt de voormalige Philips-dochter 60 procent van die Amerikaanse chipmaker.

In een gezamenlijke verklaring melden de bedrijven dat NXP een meerderheidsbelang in Trident krijgt. Daarbij koopt het Eindhovense bedrijf ook nieuw uit te geven aandelen, wat Trident een kapitaalinjectie van 30 miljoen dollar oplevert. De deal wordt naar verwachting in het eerste kwartaal van 2010 afgerond.

Verkoop annex inlijving

NXP-topman Christos Lagomichos, die nu leiding geeft aan de Home-divisie van de Nederlandse chipmaker, gaat mee met de verkoop annex inlijving. Hij wordt president van Trident, die de tv-tak koopt en daarmee voor 60 procent in handen komt van NXP.

Huidig Trident-ceo Sylvia Summers blijft die functie vervullen, maar geeft dus haar rol als president op. "Door deze transactie krijgt Trident het portfolio, de kennis en infrastructuur die nodig zijn om een leidende leverancerier te zijn voor de alsmaar groeiende digital home entertainment markt", zegt Summers.

Productiecapaciteit

Trident zetelt in Californië en ontwerpt, ontwikkelt en verkoopt chips voor onder meer digitale televisies en LCD-tv's. Nu nog besteedt het bedrijf de productie uit aan Aziatische fabrikanten. Door de samenwerking krijgt Trident ook toegang tot NXP's productiecapaciteit.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)