Pc-markt trekt pas over jaar aan

pc-verkoop

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (5)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 13 oktober 2009
Auteur: René Schoemaker

De markt voor mobiele telefonie zal als eerste technologiesector herstellen van de crisis. Consumentenelektronica en de pc-markt volgen pas later.

Volgens Gartner heeft de markt voor mobiele telefoons de minste klappen gehad van de economische crisis. Eerder voorspelde het onderzoeksbureau dat die markt dit jaar met 12 procent zou dalen, maar dat is nu teruggebracht naar 8 procent.

Met name de verkoop van 'gewone' mobiele telefoons in opkomende markten, vooral China, dragen daaraan bij. Daarnaast is er de stijgende populariteit van smartphones in Westerse landen. Gartner voorspelt een duurzame groei vanaf het eerste kwartaal van 2010.

Zakelijke markt zit dwars

De pc-markt blijft het moeilijk houden, zegt Gartner. Een echt herstel is hierin pas te verwachten in het derde kwartaal van 2010. Hoewel de consumentenvraag minder inzakte dan eerst werd verwacht, is de invloed van de blijvend zwakke vraag uit de zakelijke markt dusdanig dat de totale markt daardoor blijft kwakkelen.

De markt voor consumentenelektronica ziet pas weer groei in het tweede kwartaal van volgend jaar. Ondanks de populariteit van lcd tv's en Blu-ray dvd-spelers verliep de verkoop van andere apparaten maar moeizaam. Dat zal vanaf het tweede kwartaal van 2010 weliswaar beter gaan, maar toch verwacht Gartner pas in het eerste kwartaal van 2011 groeicijfers zoals we van voor de recessie gewend zijn.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)