IE8 steeds trager door vele patches
Gepubliceerd: Dinsdag 3 november 2009
Auteur: Ernst-Jan Hamel
Internet Explorer 8 wordt met elke patch trager, blijkt uit diverse benchmarks. De browser is nu nog maar 1,5 keer zo snel als IE7, in het begin was IE8 drie keer zo snel.
Uit testen van Betanews blijkt dat IE8 sinds de release met elke patchronde langzamer wordt, terwijl andere browsers alsmaar sneller worden. De eerste testversie van IE8 bleek nog drie maal sneller dan IE7, maar die performance haalt de browser inmiddels bij lange na niet meer.
Sinds de monsterpatch van dinsdag 13 oktober daalde de performance van IE8 naar 1,54 maal zo snel als IE7 op Vista SP2. Omdat de laatste JavaScript-update alleen XP en Vista betreft, is IE8 op Windows 7 nog relatief het snelst.
Hotfix voor patch
Overigens blijkt een van de recente patches voor IE, Security Bulletin MS09-054, voor problemen te zorgen in het weergeven van websites. Daar is nu een 'hotfix' voor uitgebracht.
BetaNews berekent op basis van diverse factoren (snelheid JavaScript, css weergave, canvas, laadtijden van pagina's) een CRPI-score (Comprehensive Relative Performance Index). In de benchmark scoort Chrome (20 maal sneller dan IE7) het best.

