Platenlabel BMG wilde wel schikken met Napster

napster

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 5 oktober 2000
Auteur: de Webwereld-redactie

Napster jokt, zegt BMG Entertainment. De platenmaatschappij heeft wel degelijk voorstellen gedaan voor een schikking.

BMG, onderdeel van het Duitse mediaconglomeraat Bertelsmann, is een van de platenmaatschappijen namens welke de RIAA procedeert tegen Napster.

Hank Barry, topman van Napster, verklaarde maandag nogmaals dat Napster diverse schikkingsvoorstellen had gedaan aan platenmaatschappijen. Deze werden volgens Barry per kerende post teruggezonden. De platenlabels zouden bovendien nooit met tegenvoorstellen zijn gekomen.

"Wij hebben diverse zakenvoorstellen besproken met Napster", zegt Kevin Conroy, bij BMG verantwoordelijk voor nieuwe technologie, in een gesprek met persbureau Reuters. "Maar Napster is nooit ingegaan op een belangrijk onderwerp als licenties en heeft nooit voorstellen gedaan voor een solide, legaal bedrijfsmodel."

Barry blijft bij zijn standpunt. "Ik heb verschillende voorstellen gedaan aan elk van de vijf platenmaatschappijen. Elk voorstel hield betaling in van een substantieel deel van Napsters inkomsten om de artiesten en houders van rechten te compenseren", aldus Barry tegen Reuters.

Napster heeft voorgesteld om haar 32 miljoen gebruikers 4,95 dollar abonnementsgeld per maand te laten betalen. De platenwereld zou dan 500 miljoen dollar tegemoet kunnen zien.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)