Duitse minister: Google is monopolist, net als Microsoft

google

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (28)
4x Aanbevolen

Gepubliceerd: Maandag 11 januari 2010
Auteur: Andreas Udo de Haes

De Duitse minister van Justitie is ongemeen fel over de ambities van internetbedrijf Google en dreigt met wettelijke beperkingen. "Google wordt een reuzenmonopolie, net als Microsoft."

Dat zegt minister Sabine Leutheusser-Schnarrenberger in een vraaggesprek met het weekblad Der Spiegel. Ze is uiterst kritisch over de privacyconsequenties van Google Street View en Google Earth. Deze diensten "rechtvaardigen absoluut verder justitieel onderzoek."

"Ik stoor me aan dat vooruitlopen, die grootheidswaanzin, die zie ik ook bij het Google Books-project," fulmineert Leutheusser-Schnarrenberger in Der Spiegel. Volgens haar ontwikkelt Google zich tot een gigantisch monopolie, "net als Microsoft".

Desnoods wetgeving

Ze wil niet meteen zaken gaan verbieden, maar hekelt de dataverzamelwoede en het gebrek aan transparantie bij Google. Die transparantie "is een plicht van zulke bedrijven, maar er moet nog veel aan verbeteren." Als dit niet snel gebeurt, dan zal wetgeving nodig zijn, dreigt de minister.

Google ligt in meer en meer landen onder vuur. In de Verenigde Staten zijn steeds meer mededingingszorgen, Frankrijk ziet Google vooral als contentparasiet en in Duitsland (en Zwitserland) spelen bovenal privacyzorgen. Vooral Street View is omstreden gebleken en Google heeft de dienst meermaals moeten aanpassen om betere anonimiteit te waarborgen.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)