Duizenden bedrijven offline door KPN-storing - UPDATE
Gepubliceerd: Maandag 22 maart 2010
Auteur: Loek Essers
Door een internetstoring in Noord-Brabant zitten een paar duizend bedrijven zonder internet. In sommige gevallen is televisie kijken en bellen onmogelijk.
Dit bevestigt een woordvoerder van KPN na een tip van een Webwereld-lezer Sebastiaan. Het gaat om de internetverbinding in Veghel, Uden, Erp en Sint-Oedenrode. "Dan moet je denken aan zo'n 6000 huishoudens en een paar duizend zakelijke internetverbindingen", aldus KPN.
Onbekend hoe lang het duurt
De tipgever is zelf werkzaam in de it-sector en hoopt dat de storing snel is opgelost. "Het is heel erg lastig want ik heb ook klanten die ervan afhankelijk zijn. KPN Glasvezel neemt nu storingsmeldingen op." Volgens hem is de wachttijd bij het meldpunt inmiddels opgelopen tot meer dan 10 minuten.
Volgens KPN ontstond de storing om half acht. Het bedrijf kan nog niet inschatten wanneer het euvel verholpen is. Naast het internetverkeer werkt telefonie niet als bedrijven bellen via voip. Ook digitale tv werkt niet.
12.13 uur: Om 11.55 is de storing verholpen. "Het ging om defect stuk apparatuur", aldus een zegsman. Om welk stuk apparatuur het ging en waarom er een storing was weet hij niet te melden.
