Provider weert muziekorganisatie RIAA

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (16)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 21 augustus 2002
Auteur: Edwin Feldmann

Een Amerikaanse provider weigert medewerkers van de brancheorganisatie RIAA de toegang tot zijn netwerk.

De provider Information Wave Technologies meldt op de eigen site dat het `actief leden van de Recording Industry Association of America gaat weren'. Reden hiervoor is dat de RIAA zei dat het computers gaat hacken van mensen die peer to peerprogramma's gebruiken voor het downloaden van bestanden die auteursrechtelijk beschermd zijn.

Volgens de provider lopen de gebruikers -en dus ook de klanten- extra risico's. Zo zou het plan om p2p-gebruikers te hacken de kans op contraspionage binnen bedrijven vergroten, lopen individuele gebruikers grote kans op schade en druist het in tegen de privacyvoorschriften, beweert de provider. "De RIAA zal gaten en beveiligingslekken in de browser gebruiken."

Information Wave probeert de RIAA-medewerkers `te herkennen' door binnen Gnutella op het eigen netwerk een reeks nep mp3-bestanden aan te bieden. Die bestanden hebben de grootte van een mp3-bestand en krijgen titels van nummers uit de Bill Board top 100. Klanten die op dit p2p-netwerk inloggen en die illegaal toegang proberen te krijgen tot de computer van de afzender van die bestanden, worden direct geweerd.

De actie van Information Wave is niet bedoeld om de RIAA dwars te liggen in de strijd tegen internetpiraterij, zo schrijft het bedrijf in een persbericht. "Het is alleen bedoeld om de veiligheid van het netwerk en die van de klanten te waarborgen."

  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)