Chipmakers embedden Silverlight voor tv's

philips tv

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (164)
1x Aanbevolen

Gepubliceerd: Zaterdag 10 april 2010
Auteur: Jasper Bakker

Intel en Broadcom verwerken ondersteuning voor Microsofts multimediatechnologie Silverlight in hun chips voor consumentenelektronica.

Microsoft heeft hiervoor samenwerkingen gesloten met die twee chipmakers. Intel en Broadcom embedden Silverlight in hun system-on-a-chip ontwerpen, die apparaatproducenten dan kunnen gebruiken. Het gaat om set-top boxes, internet-tv's, Blu-Ray spelers en andere media-apparatuur. Intel is naar verluidt ook bezig met Sony en Google om diensten van die internetreus naar tv-schermen te brengen.

Naar elk scherm

"Onze visie is om Silverlight naar elk scherm te brengen", stelt Microsoft in het persbericht over deze steun voor zijn concurrent van Adobe's Flash. Die softwaremaker heeft vorig jaar al allianties gesloten met chipmakers, waaronder Intel, Broadcom en Nvidia, meldt tv-nieuwssite NewTeeVee. Die samenwerkingen zijn voor ondersteuning van multimediaplatform Flash door consumentenelektronica, zoals tv's. Daarnaast heeft Adobe ook al afspraken met contentaanbieders gemaakt.

Microsoft op zijn beurt heeft Silverlight een potentiële boost gegeven met de aankondiging laatst dat zijn langverwachte nieuwe besturingssysteem voor smartphones alleen apps draait in Silverlight. Windows Phone 7 is daarmee niet compatibel met voorganger Windows Mobile.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)