Nederlandse ict-markt trekt licht aan

ict-markt

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (3)
1x Aanbevolen

Gepubliceerd: Dinsdag 13 april 2010
Auteur: René Schoemaker

De Nederlandse ict-markt groeit dit jaar licht: met 1,1 procent. Daarmee wordt een klein herstel geboekt ten opzichte van de daling van 5,8 procent van vorig jaar.

Dat zegt branchevereniging ICT~Office. Het doet deze voorspelling aan de hand van de uitkomsten van de ICT~Marktmonitor 2010 die nu is gepubliceerd. Die marktmeting is gedaan in samenwerking met onderzoeksbureau Heliview.

Dienstverlening voorop

De bestedingen in software en dienstverlening zullen in 2010 groeien met respectievelijk 2,0 en 2,1 procent. Met name het groeicijfer in dienstverlening is een belangrijke graadmeter, omdat dit recessiegevoelige segment in de afgelopen jaren zware klappen heeft opgelopen. Vorig jaar daalden de bestedingen in dienstverlening nog met 8,3 procent. Software daalde in 2009 met 4,1 procent.

Volgens ICT~Office zullen de hardwarebestedingen in Nederland dit jaar nog dalen met 1,1 procent. Dat komt bovenop de 11,4 procent daling van vorig jaar. Opmerkelijk is dat onderzoeksbureau Gartner een tegengestelde voorspelling doet. Die marktvorser is vandaag eveneens met een bestedingsvoorspelling gekomen, waarin juist wordt verwacht dat hardware wereldwijd de aanjager zal zijn van de groei in ict-bestedingen.

Wereldwijde groei

Gartner verwacht daarbij wel dat de dollar een zwakke positie inneemt tegenover de ijzersterke Chinese munt en de robuuste andere Aziatische munteenheden. Daardoor zou de omzet in dollars een grotere groei weergeven dan de werkelijke groei; 5,3 procent ten opzichte van 1,6 procent in totale ict-bestedingen. Gartner zegt dat de wereldwijde uitgaven aan hardware met 5,7 procent zullen stijgen. Vooral consumenten blijven grif betalen voor mobiele computers.

Bron: Channelworld.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)