Oracle biedt 685 miljoen voor medische software

pillen

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
1x Aanbevolen

Gepubliceerd: Maandag 19 april 2010
Auteur: Ernst-Jan Hamel

Oracle wil voor 685 miljoen dollar Phase Forward kopen, een bedrijf dat software maakt voor de farmaceutische industrie. Concurrent IBM deed onlangs ook een overname in de medische softwaresector.

De overname van Phase Forward, die Oracle vrijdag bekendmaakte, wordt naar verwachting medio 2010 afgerond. De circa 1000 medewerkers van het softwarebedrijf verhuizen naar de Health Sciences-divisie van Oracle.

Phase Forward maakt een SaaS-oplossing (software as a service) waarmee farmaceutische bedrijven de ontwikkeling van nieuwe medicijnen kunnen beheren. Dat is van de resultaten van de klinische test, tot de fase na goedkeuring door medische toezichthouders.

Biotech

Grote farmaceutische bedrijven als GlaxoSmithKline en Bayer Healthcare, Merck & Co en Procter & Gamble maken gebruik van de SaaS-oplossing van Phase Forward. Ook biotechbedrijven, klinische onderzoeksbureaus, toezichthouders, makers van medische apparatuur en enkele ziekenhuizen zijn klant.

De overname van Phase Forward past in een trend. Vorig jaar nam Oracle al Relsys over, een bedrijf dat ook al software voor de farmaceutische industrie maakt. En het bedrijf van Larry Ellison kocht patenten van Conformia, dat technologie ontwikkelt om medicijnenonderzoek te beheren.

Onlangs nam IBM Initiate Systems over voor een onbekend bedrag. Initiate maakt EPD-software voor zorginstellingen en overheden.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Bedrijfssoftware

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)