Europese pc-markt boekt grote groei

marktgroei

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
1x Aanbevolen

Gepubliceerd: Woensdag 21 april 2010
Auteur: René Schoemaker

De pc-markt in de EMEA-regio is in het eerste kwartaal 22 procent gegroeid. Het hoge groeicijfer komt vooral doordat hetzelfde kwartaal vorig jaar zo zwak was.

De groei is wel sterker dan onderzoeksbureau IDC had verwacht. Met name in Oost-Europa is de groei significant met zo'n 60 procent. In West-Europa profiteerde de markt van de vervangingsvraag in de mainstream notebookmarkt voor consumenten. De verkoop van netbooks is stabiel gebleven, zegt IDC.

De mainstream notebooks zijn afgelopen kwartaal sterk gepromoot door zowel leveranciers als wederverkopers. Veel van die promotie is vanwege Intels nieuwe processorplatform Core i. Ook was er eindelijk weer wat groei in desktops, met name door nieuwe modellen in de categorie all-in-one's; iMac-achtige desktopsystemen. De groei in desktops haalde zelfs het niveau van vier jaar geleden.

HP marktleider

In heel EMEA blijft HP nog steeds marktleider, maar Acer zit die concurrent op de hielen en is in sommige regionen aan het inhalen. In West-Europa is Acer al marktleider. Opvallend is dat Acer nu ook sterk wordt in desktops, waar het inmiddels eveneens de tweede plaats achter HP heeft. Acer is in mobiele pc's al enige tijd de nummer 1.

Dell staat nog steeds derde in EMEA, maar wordt nu toch wel bedreigd door Asus. Die Taiwanese pc-maker heeft een groei geboekt van 131,6 procent. Daarbij is Asus opvallend genoeg sterker aan het worden in mainstream notebooks en all-in-one desktops.

Toshiba kwakkelt

Nummer 5 Toshiba blijft opvallend achter bij de groeicijfers van de andere leveranciers en levert marktaandeel in. Toshiba heeft last van de agressieve prijsstelling van de andere merken. Nummers zes en zeven Lenovo en Samsung blijven marktaandeel winnen en komen nu snel in de buurt van Toshiba.

Bron: Channelworld.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Hardware,
  • Mobiel

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)