Nieuwe Chrome-beta nog sneller

Chrome

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (12)
4x Aanbevolen

Gepubliceerd: Donderdag 6 mei 2010
Auteur: Sander van der Meijs

De laatste betaversie van de Chrome browser geeft een flinke boost aan de prestaties van de Javascript engine. Daardoor is de browser een stuk sneller, maar nog niet zo snel als Opera.

Daarnaast geeft deze versie gebruikers de mogelijkheid om browser instellingen op te geven voor meerdere machines door middel van centrale Google accounts.

Google heeft dinsdag zijn nieuwe beta gepresenteerd voor Windows, Linux en Mac. Vooral de grotere snelheid in de V8 en SunSpider benchmarks worden geroemd. Respectievelijk is de snelheid met 30 en 35 procent verbeterd in die tests, stelt Google.

Opera is het snelst

In tests van Computerworld werd niet zo'n grote vooruitgang vastgesteld. In ieder geval is deze versie 17 procent sneller dan de laatste stabiele versie, en 6 procent sneller dan de vorige betaversie. Opera is overigens nog steeds het snelst met het verwerken van Javascript.

Daarnaast kunnen gebruikers in deze nieuwe Chrome hun instellingen bewaren in Google accounts, zoals thema's en talen, en die kunnen ze later weer oproepen in Chrome op andere machines waarop ze inloggen met een Google account. Deze functionaliteit is een doorontwikkeling van de manier waarop de bookmarks in Chrome al werden gesyncrhoniseerd.

HTML5

Een andere opmerkelijke verandering is dat er al verschillende HTML5 features zijn toegepast, zoals geolocatie API's, applicatie caching en drag-and-drop mogelijkheden. Verder is dit de eerste versie waarin de Flash player plug-in is geïntegreerd. Die plug-in zal ook automatisch worden geüpdatet als er een nieuwe versie uitkomt, wat de veiligheid ten goede komt.

In onderstaande video demonstreert Google hoe snel de browser tegenwoordig is.

Bron: Techworld.nl

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)