Adobe verklaart Apple de 'liefde'
Gepubliceerd: Vrijdag 14 mei 2010
Auteur: Loek Essers
Adobe is een reclamecampagne gestart met de de titel 'We love Apple'. Tegelijkertijd leggen de oprichters van Adobe in een open brief hun visie op open markten uit.
De 'We love Apple'-campagne van Adobe is gericht op het recent oplaaiende conflict over Flash tussen de twee techgiganten. Apple weigert Flash te gebruiken op zijn mobiele apparaten omdat de software een aanslag zou zijn voor de accu. Ook is Flash volgens Apple-ceo Steve Jobs te onstabiel. Hij heeft zijn visie op Flash uiteengezet in een lijvige brief vol met negatief commentaar op de multimediatechnologie van Adobe.
Dat bedrijf vindt uiteraard dat Apple overdrijft. Flash is volgens de maker prima geschikt voor mobiele apparaten. In een nieuwere ronde in de strijd probeert Adobe nu met een knipoog Apple het hof te maken. Dit gebeurt met 'We love Apple'-banners maar ook met bijvoorbeeld een paginagrote advertentie in de Washington Post, meldt techblog Engadget. Toch is de campagne niet zo lief als hij lijkt.
Toch een aanklacht
Tegenover de liefdesverklaring wordt een andere reclame gezet met de tekst: "Waar we niet van houden is iemand die je van je vrijheid berooft om te kiezen wat je creeert, hoe je dat doet, en wat je ervaart op het web." Kortom: wederom een aanklacht tegen Apple.
In een open brief zetten de mede-oprichters van Adobe, Chuck Geschke en John Warnock, uiteen wat zij denken van open markten. Veel van de argumenten van beide heren zijn tijdens de oplaaiende strijd eerder naar voren gekomen. De oprichters stellen dat open markten het beste zijn voor developers, contenteigenaren en consumenten. Iedereen zou vrij moeten zijn om te kiezen welke software hij gebruikt om zijn favoriete content te bekijken.
'Apple ondermijnt het web'
"Wij geloven dat Apple door het tegenovergestelde te kiezen een stap heeft genomen die het volgende hoofdstuk van het web kan ondermijnen. Het hoofdstuk waarin mobiele apparaten talrijker worden dan computers, waarin ieder individu uitgever kan zijn, en waarin content overal en altijd toegankelijk is", schrijven Geschke en Warnock.
"Uiteindelijk geloven we dat er maar een echte vraag is: wie heeft de echte controle over het wereldwijde web? Wij geloven dat het antwoord 'niemand' is maar ook 'iedereen', maar zeker niet één enkel bedrijf."
Pot en ketel
Internetgebruikers en bloggers beginnen ondertussen een beetje moe te worden van het moddergooien tussen Apple en Adobe. Techsite Mashable roept beide bedrijven op het publiek hun pleidooien over openheid te besparen. De site wijst erop dat Apple en Adobe alleen open zijn als het hun uitkomt. Opmerkingen over open standaarden en open development zouden beter uit de discussie gehouden worden, omdat beide bedrijven daar zelf niet echt een lichtend voorbeeld van zijn.
