Klanten InterNLnet op spamlijst Hotmail

spam

Artikelgereedschap

2x Aanbevolen

Gepubliceerd: Vrijdag 21 mei 2010
Auteur: Ernst-Jan Hamel

InterNLnet-klanten kunnen al een dag lang niet mailen naar Hotmail-adressen. Er wordt te veel spam gestuurd door InterNLnet-klanten, waardoor de gehele ip-reeks door Microsoft op een spamlijst gezet is.

De Hotmail-blokkade duurt al ongeveer 24 uur, mailt een Webwereld-lezer. De problemen worden bevestigd door een klantenservicemedewerker van InterNLnet. "Onze server staat op een blacklist bij Hotmail. We zijn er mee bezig om dat opgelost te krijgen."

Spamproblemen met Hotmail doen zich geregeld voor, vorig jaar bij Telfort, en vorige maand nog bij KPN. In die gevallen was er sprake van malware bij klanten die de spam verstuurden.

Het bedrijf SpamExperts, dat spamfilters levert en daarom spam continu monitort, ziet dat heel veel connecties vanuit InterNLnet op dit moment aan het spammen zijn. "Dat kan inderdaad bij ontvangende partijen leiden tot blokkering", zegt Spamexperts-CTO Dreas van Donselaar.

Filter op uitgaande mail

Van Donselaar vermoedt dat gebruikers van InterNLnet een computervirus hebben dat de spam verstuurt. "InterNLnet moet via een filter op de uitgaande mail kunnen detecteren en besmette klanten afsluiten. Maar dat doen ze kennelijk niet."

Van Donselaar heeft er geen verklaring voor waarom het keer op keer Hotmail is die hele ip-reeksen van providers op de zwarte lijst zet, en niet Gmail. "Hotmail is een hele populaire maildienst, dus daar krijg je sneller klachten over. Ook heb ik het vermoeden dat Gmail eerder berichten scant, en in quarantaine zet, dan dat ze hele ip-reeksen blokkeren."

BBned

InterNLnet levert breedbandinternet aan in de regio Nijmegen, en glasvezeltoegang in Amsterdam. De Stichting InterNLnet was oorspronkelelijk in handen van de Radboud Universiteit Nijmegen en is in 2007 verkocht aan BBned/Telecom Italia.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Flexibele IT noodzaak voor banken

    Banken worden belemmerd in hun agility door de beperkte flexibiliteit van hun IT-systemen. Onderzoeksrapport waarin de drastische vernieuwing wordt beschreven.

    Downloaden
  • De zes IT-trends anno 2012Wat iedere CIO moet weten om zijn bedrijf op tijd in de juiste richting te begeleiden!
  • VDI: Waar zitten de besparingen? Gratis whitepaper over verregaande besparingen en significante voordelen van VDI
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: NPD: bedrijven en je data (video)

NPD: bedrijven en je data (video)