Antimalware in Mac OS X krijgt stille update
Gepubliceerd: Maandag 21 juni 2010
Auteur: Tonie van Ringelestijn
Apple heeft stilletjes de ingebouwde antimalware in Mac OS X Snow Leopard bijgewerkt om de HellRTS-backdoor te herkennen.
Apple heeft afgelopen week een lijvige update uitgebracht voor besturingssysteem. Daarin blijkt ook een niet genoemde update te zitten voor de in OS X ingebouwde antimalware. Die herkent nu ook een backdoor Trojan die aanvallers volledige controle over een Mac geeft.
De HellRTS-malware is in april voor het eerst opgedoken. De Trojan doet zich voor als het iPhoto-programma van Apple zelf. De herkenning van HellRTS is toegevoegd aan de XProtect.plist, de basale virusscanner in Snow Leopard, meldt The Inquirer.
Onvolledig
Er zijn op dit moment nog diverse kwetsbaarheden waar Apple geen bescherming tegen biedt, constateert virusbestrijder Sophos. "Er is andere malware die actief wordt misbruikt op Macs waar Apple nog niets mee heeft gedaan", aldus Graham Cluely van Sophos. "Het is bijna alsof Apple niet wil toegeven dat er een malwaredreiging bestaat voor Mac OS X." Eerder is er ook al kritiek geuit op de, eveneens stilletjes ingebouwde, antimalware van Apple.
