Update iOS 4 verbetert signaalweergave iPhone
Gepubliceerd: Donderdag 15 juli 2010
Auteur: Ernst-Jan Hamel
Een testversie van iOS 4.1, die woensdag verspreid is naar app-developers, zou beduidend grotere signaalstreepjes weergeven. Apple houdt vrijdag een persconferentie over de geplaagde iPhone 4.
De persconferentie op het hoofdkwartier in Cupertino staat gepland om 19.00 uur Nederlandse tijd. Uitgenodigde journalisten is alleen verteld dat het onderwerp iPhone 4 op de agenda staat. Vermoedelijk zal er gesproken worden over de antenneproblemen die de iPhone 4 sinds de release plagen.
Volgens meerdere developers, die sinds woensdag een testversie van iOS 4.1 hebben, is de signaalweergave in de nieuwe firmware verbeterd. Het lijkt er op dat de signaalstreepjes groter zijn dan voorheen.
Hardwareprobleem
Overigens verandert de aangepaste weergave van de signaalstreepjes niks aan het feitelijke hardwareprobleem: het vasthouden van de linkeronderkant van de iPhone leidt nog steeds tot verlies van bereik.
Apple ligt zwaar onder vuur vanwege het antenneprobleem, dat sinds de release van de iPhone is uitgegroeid tot een gigantisch pr-probleem. De Amerikaanse consumentenbond raadt het kopen van een iPhone 4 af, er lopen rechtszaken, en concurrenten als Microsoft en Nokia lachen van leedvermaak en maken daar geen geheim van.
Death Grip
Aanvankelijk zei Apple dat klanten de telefoon verkeerd vasthielden, later suggereerde Apple dat het probleem is op te lossen met een software-update. Dat dit niet werkt, blijkt uit een test van iOS 4.1. De 'Death Grip' zorgt nog steeds voor signaalverlies.
Diverse analisten zeggen nu dat Apple iets móet doen om het probleem aan te pakken. Zo wordt er gesuggereerd om bumper cases, die het bereik verbeteren, gratis weg te geven, of nog radicaler: om de iPhone 4 in navolging van de geplaagde autofabrikant Toyota terug te roepen. Die laatste grap zou in totaal 1,5 miljard dollar kosten, is geschat.
