Google Apps krijgt beter groepsbeheer
Gepubliceerd: Woensdag 21 juli 2010
Auteur: Tonie van Ringelestijn
Google voorziet zijn online-applicatiedienst Apps van betere beheermogelijkheden voor bedrijven. Het krijgt gebruikersgroepen en beheer van applicaties binnen hetzelfde domein.
De nieuwe functies zijn al beschikbaar voor een deel van de Google-klanten. Dat zijn dan gebruikers van de Premier Edition of Education Edition van Google Apps, meldt het bedrijf. Op dit moment werken de nieuwe beheermogelijkheden nog alleen in de Engelstalige uitvoeringen van Apps.
Organisaties in organisaties
Beheerders van Google Apps kunnen gebruikers nu indelen in aparte organisaties. Daarbij kunnen zij ook beheren welke Google-diensten voor welke groepen beschikbaar zijn. Het aanmaken van de organisaties gaat volgens een boomstructuur.
Met de invoer van groepsbeleid neemt Google een drempel weg voor zakelijk gebruik van Apps. Google heeft de functionaliteit toegevoegd op basis van feedback van klanten, schrijft de Amerikaanse ict-nieuwssite Zdnet. "Een bedrijf kan nu ook alleen de samenwerkingstools als Google Docs en Google Sites inschakelen voor gebruikers die nog oude interne berichtensystemen op hun vestiging gebruiken," stelt Google Apps product manager Adam Dawes.
