Google Apps krijgt tweetrapsbeveiliging

security

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (3)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 20 september 2010
Auteur: Loek Essers

Google Apps krijgt een extra beveiligingslaag voor gebruik op afstand. Naast een wachtwoord kan er ook een eenmalige pin-code worden ingezet voor authenticatie.

"Google Apps Premier, Education en Government Edition adminitrators kunnen vanaf nu gebruikers laten inloggen met een combinatie van hun wachtwoord (iets dat ze weten) en een eenmalige verificatiecode via de mobiele telefoon (iets dat ze hebben)", bericht Google op het bedrijfsblog. Deze extra beveiligingslaag wordt op veler verzoek geïnstalleerd en is bedoeld om betere bescherming te bieden tegen phishing en het hergebruiken van wachtwoorden.

Google maakt de extra beveiliging gratis beschikbaar voor grote en kleine bedrijven via de Apps Standard Edition, en later voor individuele gebruikers. Hiermee wil het bedrijf de voorheen nogal kostbare technologie aan een breder publiek aanbieden. Het systeem lijkt op veel internetbankiersystemen.

Mobiel bewerken

Naast de nieuwe beveiliging kondigt Google aan het mobiel bewerken van Google Docs uit te breiden naar andere apparaten. In de komende weken komt dat beschikbaar voor Android en iPad en voor een aantal andere mobiele apparaten, welke dat zijn specificeert Google niet.

Op dit moment heeft Google naar eigen zeggen 30 miljoen zakelijke gebruikers bij 3 miljoen bedrijven, scholen en organisaties.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)