Antivirus vangt steeds minder malware

conficker

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (25)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 21 oktober 2010
Auteur: Tonie van Ringelestijn

Bijna alle antiviruspakketten weten een stuk minder malware te detecteren dan vorig jaar. Trend Micro, McAfee en F-Secure scoren het beste.

Antiviruspakketten blokkeren minder malware vergeleken met vorig jaar, blijkt uit een onderzoek (PDF) door NSS Labs. Dat onafhankelijke testcentrum heeft elf consumentenprogramma's gekeurd. Die zijn beproefd met zowel nieuwe malware als nieuwe kwaadaardige websites, vlak na de ontdekking daarvan.

Als beste scoorde Trend Micro's Titanium Maximum Security. De effectiviteit is wel gedaald van 96,4 procent in het derde kwartaal van 2009 naar 90,1 procent in dezelfde periode dit jaar.

Microsoft net in de top tien

Op de tweede plaats staat McAfee's Internet Security met 85 procent, gevolgd door F-Secure Internet Security 2010 met 80.4 percent. Microsoft Security Essentials 2 staat nog net in de top tien met 75 procent. AVG's Internet Security 9 scoort maar 55 percent, en vertoont daarmee de grootste daling van alle geteste antiviruspakketten. Alle scores vielen lager uit dan vorig jaar, uitgezonderd McAfee's Internet Security en F-Secure's Internet Security 2010. Die twee presteerden beide iets beter.

"Verrassend genoeg scoort het gratis Microsoft Security Essentials beter dan de helft van de concurrentie met betaalde pakketten", aldus NSS Labs. De dreigingen veranderen volgens het bedrijf steeds sneller en de makers van anti-virussoftware hebben moeite dat tempo bij te houden.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)