Stekker uit Nederlandse blogprijs

Dutch Bloggies

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (3)
1x Aanbevolen

Gepubliceerd: Woensdag 24 november 2010
Auteur: Loek Essers

De Nederlandse blogprijs Dutch Bloggies houdt op te bestaan. Na tien jaar gooit de organisatie de handdoek in de ring.

"Na tien jaar vinden we het mooi geweest", blogt juryvoorzitter Jeroen Mirck. Hij merkt op dat bloggen na tien jaar zo ingeburgerd is geraakt dat het 'gewoon een keer klaar' is. Via Twitter laat hij weten dat het momentum volgens de stichting is verschoven van bloggen naar sociale media.

Binnenkort wordt het bestuur van de stichting opgeheven. Er volgt wel nog één prijsuitreiking. Tijdens een opheffingsborrel begin 2011 wordt de blogger van het decennium gekozen.

Stevige kritiek

Dutch Bloggies groeide in de loop der jaren uit van een online verkiezing tot een offline evenement waar bloggers elkaar konden ontmoeten. Door de vele categorieën duurden die ceremonies vrij lang, maar vielen wel veel bloggers in de prijzen.

Naast veel media-aandacht oogstte de prijs ook de nodige kritiek. Onder andere van GeenStijl-blogger en Webwereld-columnist Bert Brussen. Hij hekelde onder andere dat veel professionele- en marketingblogs in de prijzen vielen. Volgens hem is het "ooit zo sympathieke initiatief om de undergroundscene die webloggen heet wat bekendheid te verschaffen" in de loop der jaren veranderd in "een klef, kapotgehyped, dichtgetikt en te gelikt evenement voor het slag mensen dat zich nou juist verre van webloggen zou moeten houden".

Bekende winnaars van de blogprijs zijn GeenStijl, NRC.Next, iPhoneclub en Frankwatching.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)