Ruim 75 procent zakelijke pc's besmet met spyware

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 10 mei 2006
Auteur: Wilbert de Vries

Spyware weet nog steeds zijn weg te vinden naar de zakelijke desktop. Meer dan driekwart van de Europese bedrijfscomputers is besmet met spyware.

Vooral kleinere bedrijven zijn een makkelijk doelwit door het gebrek aan effectieve beveiliging. Dit blijkt uit het dinsdag gepresenteerde State of Spyware-rapport (pdf), een driemaandelijks malware-onderzoek van beveiliger Webroot.

In het eerste kwartaal van dit jaar bevatte een met spyware besmette bedrijfs-pc gemiddeld 21,5 sporen van kwaadaardige codes, variërend van Trojans tot keyloggers. In het laatste kwartaal van vorig jaar lag deze 'infectiegraad' ook op 21,5.

Het gemiddeld aantal Trojans op een geïnfecteerde pc daalde met bijna 19 procent tot 1,3. Het aantal ongemerkt geïnstalleerde keyloggers, door Webroot 'system monitors genoemd', is wel gestegen. Pc's waar Webroot deze 'spionnen' ontdekte, bleken gemiddeld 1,3 keyloggers te bevatten.

Webroot meent dat de hoeveelheid infecties binnen het bedrijfsleven fors is. "Dit kan betekenen dat bedrijven vertrouwen op inadequate antispyware-programma's, zoals freeware", stelt Webroot.

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)