Nieuwe software Messagelabs versleutelt im-verkeer
Gepubliceerd: Dinsdag 13 juni 2006
Auteur: Wilbert de Vries
Messagelabs heeft nieuwe software geïntroduceerd om chatverkeer te versleutelen en mikt hiermee op bedrijven die nu nog im-consumentensoftware gebruiken.
De nieuwe Enterprise Instant Messenger (EIM) is voortgekomen uit de in oktober vorig jaar aangekochte technologie van Omnipod. Dit bedrijf had zich gespecialiseerd in instant messaging (im) en bestandsuitwisseling.
EIM is compatibel met de bekende chatclients van AOL, Yahoo en Microsoft. Versleutelde berichten kunnen echter alleen worden verzonden via het door de software opgezette privé-im-netwerk.
Via een beheerconsole kunnen systeembeheerders de software configureren en bijvoorbeeld reguleren welke im-netwerken en gebruikersnamen mogen worden gebruikt.
De nieuwe software is beschikbaar in drie smaken. De basis versie (Connect) voorziet in een beveiligde im-omgeving. Communicate voegt daar de koppeling met AOL, Yahoo en Microsoft aan toe en maakt logging en bestandsuitwisseling mogelijk.
Het meest uitgebreide pakket, Collaborate, kan ook worden geïntegreerd met collaboratiesoftware van Salesforce.com en Webex Communications.
Overigens werkt Messagelabs momenteel ook aan een aanvullende dienst die het im-verkeer op clients kan scannen op de aanwezigheid van malware en spim (spam op im-netwerken).
Bron: Techworld
