Bedrijven wapenen zich steeds beter tegen malware
Gepubliceerd: Dinsdag 15 augustus 2006
Auteur: Wilbert de Vries
Bedrijven lijken zich steeds beter te wapenen tegen spyware, Trojans en keyloggers. Na jaren van stijgende infecties, is het tij nu aan het keren.
Een gemiddelde bedrijfscomputer bevat bijna 25 malware-infecties. In het eerste kwartaal van dit jaar waren dat er nog ruim 27. Dit blijkt uit het State of spyware-onderzoek van softwarefabrikant Webroot waarvan de resultaten dinsdagmiddag bekend worden gemaakt.
In het tweede kwartaal van dit jaar bevatte een zakelijke pc gemiddeld negentien spywareinfecties, 1,3 Trojans, 1,3 keyloggers en 2,8 adware-exemplaren.
Uit het onderzoek blijkt dat de hoeveelheid Trojans, spyware en adware binnen bedrijven de afgelopen kwartalen is gedaald. Zo bevatte een geïnfecteerde bedrijfs-pc eind vorig jaar nog gemiddeld 21,5 spywareinfecties, 1,6 Trojaanse paarden en 3,6 adware-exemplaren. Uitzondering zijn de keyloggers, die in aantal iets zijn toegenomen.
Opvallend is dat het bedrijfsleven hiermee een tegenovergestelde ontwikkeling laat zien in vergelijking de consumentenmarkt. In die markt heeft het aantal malware-infecties in het tweede kwartaal van dit jaar juist het hoogste punt sinds 2004 bereikt.
Bron: Techworld
