Opnieuw tekort aan Intel-chipsets

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 21 augustus 2006
Auteur: Niels de Rijk

Een onverwachts druk pc-seizoen zorgt ervoor dat Intel opnieuw te kampen heeft met een tekort aan chipsets.

De prijsverlaging van AMD- en Intel-processors eind juli, leidde afgelopen maand tot sterk gestegen pc-verkopen. Intel blijkt echter moeite te hebben met het opschroeven van de productie van processorcomponenten, waardoor het niet geheel aan de gestegen vraag kan voldoen.

"Dit jaar zijn er problemen met 965-chipsets", aldus Sunny Han, marketingdirecteur van moederbordmaker Asustek. Volgens hem zijn er geen productieproblemen bij Intel, maar wordt de chipfabrikant simpelweg verrast door een sterk gestegen vraag.

Chipfabrikanten hebben twee keer per jaar topdrukte: vlak voor het nieuwe schooljaar (het 'terug-naar-school-seizoen') en vlak voor de feestperiode, aan het einde van het jaar. "De vraag in het terug-naar-school-seizoen is dit jaar bijzonder hoog, vooral in de Verenigde Staten", stelt Han.

Intel introduceerde zijn 965-chipsets in juni. De Q965, G965 en de P965 voor desktop-pc's werken allemaal met de nieuwste processor van de fabrikant, de Core 2 Duo.

Vorig jaar leidde een chipset-tekort bij Intel er nog toe dat diens rivaal, AMD, marktaandeel won. De tekorten werden begin dit jaar weggewerkt.

Bron: Techworld

  • Categorieën:
  • Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)