Menselijk lichaam wordt onderdeel netwerk
Gepubliceerd: Maandag 7 oktober 2002
Auteur: Edwin Feldmann
Het Japanse NTT DoCoMo heeft een technologie ontwikkeld waarmee het mogelijk wordt om data uit te wisselen via een simpele handdruk.
De nieuwe technologie maakt gebruik van mobiel breedbandinternet en de geleidbaarheid van het menselijk lichaam. Iemand met een handcomputer of een mobiele telefoon kan met een simpele handdruk of een andere aanraking bijvoorbeeld naam, telefoonnummers of e-mailadressen uitwisselen, zo schrijft de Japanse krant Nihon Keizai Shimbun.
De handcomputer stuurt daarvoor kleine elektrische signalen door het lichaam. Omdat kleding en handtassen ook elektriciteit geleiden, is het zelfs mogelijk dat iemand met een handcomputer in zijn zak informatie ontvangt van iemand die hem aanraakt. Die informatie wordt automatisch doorgegeven en opgeslagen in de pda (personal digital assistant).
NTT DoCoMo heeft de nieuwe technologie getest op een mobiel netwerk met een datasnelheid van 10 megabit per seconde. Volgens de Japanse krant zou deze technologie vooral toepasbaar zijn bij elektronische toegangspoorten en in kantoren.
[h] [/h]
