Sun: Opensparc wint aan populariteit

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 2 oktober 2006
Auteur: Wilbert de Vries

Sun Microsystems zegt met zijn nieuwe Ultrasparc T1-microprocessor een schot in de roos te hebben. Niagara trekt veel nieuwe klanten.

60 Procent van de proefversies van Niagara zijn besteld door nieuwe klanten. Dit betekent volgens de fabrikant dat zij marktaandeel afsnoepen van concurrenten als IBM en Intel.

Niagara is een open-sourceproduct en wordt aangeboden via Suns Opensparc-programma. De specificaties van de microprocessor worden hierbij gedeeld met hard- en softwareontwikkelaars.

De Opensparc-community heeft in juli een nieuwe Linux-distributie op de markt gebracht, genaamd Gentoo Linux, die de nieuwe Ultrasparc T1 ondersteunt.

Niagara werd in december 2005 gelanceerd. Het ontwerp, ook wel bekend als de register transfer language (rtl), werd in maart van dit jaar door Sun vrijgegeven. De rtl is sindsdien volgens de fabrikant meer dan 3500 keer gedownload.

Bron: Techworld

  • Categorieën:
  • Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Apple-gadgets van ...

World Tech Update: Apple-gadgets van iWorld (video)

Verleden nieuws