KPN in december van start met landelijk hsdpa
Gepubliceerd: Maandag 9 oktober 2006
Auteur: Wilbert de Vries
Telecombedrijf KPN zal in december als een van de eerste mobiele operators geheel zijn overgestapt op hsdpa voor snel mobiel internet.
Eerder dit jaar gingen T-Mobile en Vodafone al van start met hsdpa (high-speed downlink packet access), de opvolger van het huidige umts-netwerk voor mobiel internet. Deze netwerken zijn evenwel nog niet landelijk dekkend.
Met hsdpa kan een theoretische downloadsnelheid van 1,8 Mbps worden gehaald en een upload van 384 Kbps. Momenteel biedt KPN al hsdpa aan in Den Haag, Rotterdam en Amsterdam. 1 December zal het telecombedrijf zijn hele netwerk hebben omgebouwd naar hsdpa met een dekking van 90 procent.
Vooruitlopend op de landelijke beschikbaarheid van hsdpa via KPN, heeft de telco een nieuw abonnement geïntroduceerd: Flat Fee Comfort.
Dit abonnement kost net geen vijftig euro per maand en heeft een datalimiet van 1 gigabyte. De downloadsnelheid bij Flat Fee Comfort is afgeknepen tot 768 Kbps.
Bron: Techworld
