Nederlandse bedrijven investeren liefst in applicatiebeheer
Gepubliceerd: Donderdag 23 november 2006
Auteur: Niels de Rijk
Nederlandse bedrijven besteden het grootste deel van hun it-budget aan het beheer van applicaties. Onze buurlanden geven hun geld liever uit aan andere dingen.
Dat blijkt uit de Engagement Index van Avanade - een joint venture tussen Microsoft en Accenture.
Bij de meerderheid van de Europese bedrijven staat de ontwikkeling van maatwerkapplicaties hoog op de agenda, zo blijkt uit de Index. De focus verschilt echter per land.
Nederlandse bedrijven investeren het meest in applicatiebeheer, maar geven ook veel geld uit aan applicatieontwikkeling en 'Microsoft dynamics'.
In België en Frankrijk ziet de topdrie er compleet anders uit: daarin staan infrastructuurprojecten bovenaan, gevolgd door applicatieontwikkeling en business intelligence.
In Spanje, Italië, Groot-Brittannië en Scandinavië staat applicatieontwikkeling op de eerste plaats. Italiaanse bedrijven spannen daarbij de kroon: zij hebben voor applicatieontwikkeling gemiddeld 96 procent van hun it-budget gereserveerd.
Duitssprekende landen (Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk), Frankrijk en België besteden relatief het minst uit aan applicatieontwikkeling.
Bron: Techworld
