Futuresoft: bedrijven moeten chatten verbieden

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 23 november 2006
Auteur: Niels de Rijk

Bedrijven moeten hun werknemers verbieden om instant messaging-applicaties te gebruiken als zij effectief malware van hun netwerk willen weren.

Dat stelt beveiligingsbedrijf Futuresoft, naar aanleiding van een rapport van onderzoeksbureau Yougov.

Volgens het onderzoek van Yougov gebruikt 28 procent van de werknemers minstens één keer per week een instant messaging-applicatie, maar is het merendeel zich niet bewust van de veiligheidsrisico's.

"De meeste werknemers vinden dat hun werkgever de verantwoordelijkheid heeft om het netwerk te beschermen", aldus Claire Shaw, bij Futuresoft verantwoordelijk voor de ontwikkeling beveiligingsproducten. "Ze voelen zich niet verantwoordelijk voor de beveiliging van hun eigen pc, die vatbaar is als internet-, e-mail- of instant messagingprogramma's verkeerd worden gebruikt."

Volgens Shaw worden instant messaging-applicaties steeds vaker misbruikt door cybercriminelen, die geavanceerde spyware inzetten om pc's van werknemers te hacken.

"Bedrijven die hun gebruikers toestaan om elke willekeurige applicatie te installleren en te gebruiken, werken niet alleen een stijging van de kosten, maar ook een onveilige situatie in de hand", stelt Shaw.

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)