Duitsers publiceren tools voor Bluetooth-hack
Gepubliceerd: Vrijdag 5 januari 2007
Auteur: Niels de Rijk
Duitse beveiligingsexeperts hebben twee tools gepresenteerd waarmee eenvoudig op Bluetooth-apparaten kan worden ingebroken.
Beveiligings-consultant Thierry Zoller presenteerde de tools afgelopen week op het Chaos Communications Congress in Berlijn.
De door Zoller ontwikkelde tool, Btcrack, maakt gebruik van een in 2005 ontdekt lek. Gebruikers kunnen er data mee aftappen en inbreken op Bluetooth-apparaten.
De tweede tool, ontwikkeld door Collin Mulliner, stelt gebruikers in staat een bedieningspaneel over te nemen middels de human interface device-standaard (hid).
De Duitsers hopen met de tools aan te tonen dat Bluetooth nog vol 'fundamentele zwakheden' zit. Veel bedrijven zouden volgens hen ten onrechte de beveiligingsrisico's negeren.
Overigens werken de tools alleen als de gebruiker zich in de buurt van het Bluetooth-apparaat bevindt. Aanvallers kunnen bovendien niet zien wat er op het scherm van het gehackte apparaat gebeurt.
Bron: Techworld
