Lotus Notes plat door update McAfee
Gepubliceerd: Dinsdag 23 januari 2007
Auteur: Niels de Rijk
Bedrijven die Lotus gebruiken en de nieuwe versie van McAfee Virusscan Enterprise hebben geïnstalleerd worden mogelijk met compleet onbereikbare mailboxen geconfronteerd.
Versie 8.5i van McAfee Virusscan Enterprise blijkt namelijk niet compatibel met versie R6 of R7 van Lotus Notes, zo bevestigen zowel IBM als McAfee. McAfee Virusscan Enterprise 8.5i wordt al sinds november gedistribueerd.
Bedrijven die de update hebben geïnstalleerd, krijgen na enkele uren een foutmelding op hun scherm, meldt McAfee. "Gebruikers kunnen de foutmelding sluiten, maar zijn vervolgens niet meer in staat andere handelingen in Notes te verrichten."
Het opnieuw opstarten van Lotus Notes zou het probleem slechts tijdelijk oplossen. "Een downgrade naar McAfee Virusscan Enterprise 8.0i is uiteindelijk het enige dat werkt", aldus een systeembeheerder tegenover Cnet.
McAfee zegt momenteel 'hard te werken' aan een oplossing. Het bedrijf raadt gebruikers aan tijdelijk de 'scan alle serverdatabases'- en 'scan server mailboxes'-optie uit te zetten.
IBM adviseert zijn klanten de antivirussoftware zelfs volledig uit te schakelen.
Bron: Techworld
