'Netwerken verspillen veel energie'
Gepubliceerd: Dinsdag 6 februari 2007
Auteur: Wilbert de Vries en Maarten Reijnders
Door het gebruik van energie-efficiënt ethernet zou in de Verenigde Staten elk jaar 450 miljoen dollar bespaard kunnen worden.
Wereldwijd kunnen de besparingen nog drie keer hoger liggen, stelt de Energy-Efficient Ethernet (EEE) onderzoeksgroep. Door de inzet van zuiniger ethernet zou wereldwijd dus meer dan een miljard dollar kunnen worden bespaard. De EEE-onderzoeksgroep wil daarom werken aan het ontwikkelen en stimuleren van energiezuinig ethernet.
Veel van de problemen worden veroorzaakt doordat de verbindingen op een hogere snelheid werken dan nodig is, verklaart EEE-voorzitter Mike Bennett tegenover The Register.
Bovendien blijven veel systemen - bedrijfsservers en netwerkprinters, maar ook settop-boxen - onnodig 24 uur per dag aanstaan. "We gaan kijken naar manieren om over te schakelen naar lagere snelheden als een netwerk minder wordt gebruikt", stelt Bennett.
"Energiegebruik in de it neemt een substantieel deel van de totale energieconsumptie voor zijn rekening, en netwerken zijn een toenemend deel van deze consumptie", stelt Brad Booth, president van de Ethernet Alliance, in een verklaring.
De Ethernet Alliance, die is opgericht om de IEEE 802 ethernetstandaarden te promoten, zal het initiatief van de EEE-onderzoeksgroep dan ook ondersteunen.
Bron: Techworld
