Rabobank doelwit van phishingaanval
Gepubliceerd: Vrijdag 9 februari 2007
Auteur: Wilbert de Vries
Phishers hebben hun pijlen opnieuw gericht op Nederlanders die internetbankieren. Ditmaal is echter niet de Postbank het doelwit, maar de Rabobank.
Via een gespamde mail proberen de criminelen ontvangers zover te krijgen dat zij hun rekeninggegevens actualiseren. De link leidt echter naar een namaaksite alwaar wordt geprobeerd de inloggegevens van de internetter te ontfutselen.
Hoe de phishers exact te werk gaan is niet bekend. Zodra iemand zijn rekeningnummer en de gegenereerde inlogcode invoert, wordt deze standaard verteld dat het inloggen niet gelukt is.
Op het moment van schrijven was de phishingsite nog online. Saillant detail is dat de aanvaller vergeten lijkt te zijn om de ingevoerde gegevens ook daadwerkelijk te onderscheppen. Vooralsnog gebeurt hier namelijk nog niets mee.
Bron: Techworld
