Mozilla neemt afscheid van honderden plugins
Gepubliceerd: Maandag 12 februari 2007
Auteur: Wilbert de Vries
Softwaremaker Mozilla gooit zijn website met plugins voor Firefox op de schop. Enkele honderden plugins zullen verdwijnen.
De grote schoonmaakactie is volgens Mozilla nodig om de site overzichtelijker te maken en nieuwkomers op de site niet te laten verdwalen in de hoeveelheid plugins.
Kleine plugins, plugins die niet worden onderhouden door hun maker en plugins die niet geschikt zijn voor de nieuwe versie van de browser en mailclient, worden geschrapt.
De site bevatte zo'n tweeduizend plugins. Dit zijn er nu nog slechts enkele honderden.
De manier waarop de resterende plugins worden aangeboden, gaat ook op de schop. Dit omdat de website een web 2.0-sausje krijgt en gebruikers in staat stelt nieuwe extensies te nomineren.
Genomineerde plugins krijgen bij voldoende stemmen een plekje in wat Mozilla de 'sandbox' noemt. "Sommige extensies zullen een tijdje in de sandbox zitten, terwijl andere naar de publieke site worden verhuisd", licht Mike Shaver van Mozilla toe.
Bron: Techworld
