Microsoft dicht Outlook-bug in Onecare
Gepubliceerd: Dinsdag 13 maart 2007
Auteur: Niels de Rijk
Softwarefabrikant Microsoft heeft in alle stilte de bug die de mailbox van Outlook in Windows Live Onecare 'leegde' gedicht.
De bug, die zes weken geleden werd gemeld op het Onecare-forum, bleek na een malwarescan pst- en dbx-bestanden in quarantaine te zetten. Gebruikers die deze bestanden hadden verwijderd, waren al hun e-mail kwijt.
Het probleem doet zich alleen voor bij systemen waarop Outlook 97, Outlook 2000 of Outlook Express is geïnstalleerd.
Een nieuwe scanengine is zondag al uitgebracht, zo bevestigt Microsoft desgevraagd. Dit terwijl vorige week was aangekondigd dat een oplossing voor het probleem pas dinsdag, bij de wekelijkse updateronde, zou worden verspreid.
Windows Live Onecare-gebruikers die verbonden zijn met internet, halen de update automatisch binnen, stelt Microsoft. "We verontschuldigen ons voor de overlast die het probleem heeft veroorzaakt", zo verklaart een woordvoerster tegenover Zdnet.
Bron: Techworld
